Menu

Wygrałem w totka – co z tym zrobić?

Otrzymanie większej ilości środków na konto może czasami przysporzyć zawrotów głowy i problemów odnośnie tego, co z nimi robić. Oczywiście większość wyda jaką część pozyskanego majątku na załatanie domowych dziur budżetowych, spełnienie swojego marzenia, czy po prostu uzupełnienie domowych potrzeb. Jednak nadal warto zastanowić się nad sposobami bezpiecznego przechowywania, a nawet ulokowania pieniędzy, tak by potrafiły one zarabiać na siebie, dając nam dodatkowe zyski? A więc w co inwestować?

Lokaty

Lokaty, najlepiej długoterminowe dla dużych kwot, mogą być świetną opcją dla każdego, kto chce pewnego zysku. Tu jednak należy pamiętać, że nie koniecznie będzie on bardzo wysoki, jak i jego wielkość jest z góry ustalona. Lokaty to jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych sposobów na pomnażanie kapitału. Jednak tak jak wspomniano, zysk nie jest „porywający” w stosunku do zamrożonych środków. Jak pokazuje portal www.najlepsze-lokaty-bankowe.pl plusem lokat jest także to, że możemy inwestować duże pieniądze, jak i mniejsze kwoty, często na kilku jednocześnie dla pomnożenia zysków.

Fundusze inwestycyjne

Narzędzie finansowe stworzone dla tych, którzy dysponują środkami, ale nie bardzo pojmują lub nie mają czasu na uczenie się podstaw rynku. Pracujący w tego typu podmiotach profesjonaliści zostają opiekunem finansowym naszych środków i lokują je w odpowiednich miejscach. Zyski są dzielone pomiędzy właściciela danego kapitału a opiekuna finansowego nim rozporządzającego. Jest to opcja, podczas której istnieje niewielkie ryzyko straty, gdyż dla funduszów inwestycyjnych sama machina inwestycji jest większym priorytetem niż zyski.

Obligacje

Ciekawy sposób na inwestycję, podczas której wykupujemy papiery wartościowe należące do innego podmiotu, a on zobowiązuje się je od nas wykupić po pewnym czasie. Obligacje są emitowane w ramach „pożyczenia” pieniędzy przez państwo od obywateli. Zyski nie zawsze są wysokie, ale sama sprzedaż obligacji przez skarb państwa czy inne podmioty determinuje gwarancję ich odkupienia. Nie ma się też co martwić o bankructwo i utratę kapitału. Pamiętajmy, że obligacje nie są tym samym co akcje.

Inwestycje w dobra materialne

Tu warto przyjrzeć się trendom, a jeszcze lepiej skonsultować się z odpowiednimi osobami, które charakteryzuje duża wiedza o obecnym rynku, jak i prognozami z nim związanymi. Jest to wysoce ryzykowne. Mówiąc o inwestycji w dobra materialne, mamy na myśli złoto, ziemię, surowce czy nieruchomości. Inwestycja w złoto i inne surowce oraz szanse na pomnożenie zysków, bardzo zależą od nastrojów na rynku finansowym, jak i bardzo łatwo potrafią się załamać. Z drugiej strony inwestując w nie w momencie załamania się zależnych od nich wartości, możemy liczyć na rzeczywiście duże zyski.

Przyjmuje się, że nieruchomości są swego rodzaju bezpieczną inwestycją. Wynika to może z kwestii tego, iż posiadając dom czy mieszkanie, możemy zarabiać na jego wynajmie czy późniejszej sprzedaży po wyższej cenie. Jednak wbrew pozorom posiadanie nieruchomości wcale nie gwarantuje zysku i także może przyczynić się do strat.

Inwestowanie dużych pieniędzy może być problematyczne dla ludzi, którzy wcześniej nie mieli kontaktu z rynkiem finansowym, dlatego w przypadku odziedziczenia majątku czy wygranej w totka, najbezpieczniej jest zainwestować w dostępne prawie wszędzie lokaty, lub skonsultować się z kimś, kto doradzi nam, co można jeszcze z nimi zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *